top of page
Search
  • Writer's pictureNimsy Garcia

🇺🇦 УКРАЇНСЬКА ІММІГРАЦІЙНА ДОПОМОГА

Варіанти імміграції в США для українців, востаннє оновлено 26 лютого 2022 року

ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ЗА МЕЖАМИ США

Статус БІЖЕНЦЯ – ЄС зобов’язався приймати біженців з України, але схоже, що наразі Польща бере на себе ініціативу з надання допомоги українським біженцям. Це не означає, що інші країни не допомагають біженцям, але якщо Bи перебуваєте в Польщі або намагаєтеся потрапити до Польщі, Польща створила засоби для допомоги українцям.

Будь ласка, перегляньте цю інформацію:


Допомога біженцям:

https://help.unhcr.org/ukraine/

🇵🇱 https://help.unhcr.org/poland/

https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-o-granicy-polsko-uk


Безкоштовна юридична допомога в Польщі:

https://www.pomocprawna.org/

https://en.ocalenie.org.pl/

https://www.hfhr.pl/en/

https://interwencjaprawna.pl/en/

https://centrumwielokulturowe.waw.pl/en/

https://en.federa.org.pl/about-us/

http://lambdawarszawa.org/o-nas/


ДЛЯ УКРАЇНЦІВ В МЕКСИЦІ 🇲🇽

ПРИТУЛОК – Якщо Bи маєте право подати заяву на отримання притулку в США, Bи можете подати заяву на кордоні MX/US. Це не варіант, якщо Bи перебуваєте на кордоні CA/US.


ДЛЯ УКРАЇНЦІВ В СЕРЕДИНІ США 🇺🇸

КОНСУЛЬСЬКА ОБРОБКА - Якщо у Bас є заява на Національний візовий центр (NVC) для українського члена сім'ї (батьки/діти/

подружжя) і цей член сім'ї перебуває за кордоном, Bи можете попросити пришвидшити розгляд справи з екстренних/гуманітарних причин.


*Зверніть увагу, віза, на яку Ви подаєти запит повинна бути у наявності. Ваш адвокат повинен знати, чи доступна віза, яку Bи просите. Якщо у Вас є грін-картa і Ви подаєте заяву на приїзд до США члена сім’ї, Bам, можливо, доведеться почекати, поки віза стане доступною, перш ніж Bи зможете робити якісь прискорені запити. Однак, якщо Bи громадянин США і у вас є сім’я (подружжя/діти/батьки/вдови), Bам не доведеться чекати на отримання візи, оскільки ці візи є необмеженими.


Для всіх інших заявників (робочі/студентські/туристичні візи), які чекали на свої імміграційні співбесіди в NVC в Україні, Bи можете подати запит на перенесення цієї співбесіди до консульства США в іншій країні. Я так розумію, що багато європейських країн, зокрема Румунія, Польща, Молдова, Ірландія, зараз приймають ці запити для українців.


ПРИТУЛОК – Загалом, притулок надається особам, які шукають захисту від особистих* переслідувань або страху, що вони зазнають переслідування через свою расу, релігію, національність, належність до певної соціальної групи чи політичні переконання.


*Притулок — це стандарт, котрого складно досягнути, і ваша основа для надання притулку має бути особистою для вас — вона не може бути «загальною». Я говорю це лише для того, щоб виправдати очікування. Якщо Bи вважаєте, що вас чекає серйозне переслідування з особистої причини, Bи може матимe право на цю пільгу.


Якщо у вас є заява про надання притулку на розгляді i ваша сім’я (діти/подружжя) перебуває в Україні, Bи можете попросити прискорити цей процес.

Ви можете подати заяву про надання притулку лише в США/на кордоні MX/US.


СТАТУС БІЖЕНЦЯ - У четвер, 24 лютого 2022 року, Білий дім оголосив, що прийме українських біженців, але фактичної процедури для цього поки немає. До цього часу шукати статус біженця до США українцям не є варіант.


ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИЩЕНИЙ СТАТУС/ ВІДТЕРМІНОВАНИЙ ПРИМУСОВИЙ ВИЇЗД


Моє припущення – ЦЕ ЩЕ НЕ СТАЛОСЯ – що уряд США дозволить українцям, які зараз перебувають у Сполучених Штатах, отримати тимчасовий захищений статус (TPS)/відкладений примусовий виїзд (DED). Країни TPS – це країни, в які громадянин не може безпечно повернутися. DED подібний до TPS, але на розсуд президента має дозволити, які країни визначені в рамках цієї програми (на відміну від TPS, який призначається Міністерством внутрішніх справ).


TPS – це імміграційна пільга, яка дозволяє громадянам визначених країн тимчасово перебувати в США без депортації. TPS/DED не є шляхом до постійного проживання (це не зелена карта), але якщо вам надано TPS, Bи можете подати заявку на дозвіл на роботу та подорож. Власники TPS також можуть подати заявку на отримання іншої імміграційної пільги, коли вона стане доступною. Це означає, що якщо у вас є TPS, і Bи згодом отримаєте право подати заявку на імміграційну пільгу, так як коригування статусу (зелена карта), Bи можете це зробити.


ПРИМІТКА – Туристична віза США не надає вам жодних імміграційних пільг, але якщо Bи українець/ка і маєте туристичну візу США, Bи можете в’їхати до США.


Навіть якщо Україна не визначена як країна TPS, якщо Bи перебуваєте в США з неімміграційною візою (туристичною/діловою), Bи можете попросити продовження візи.


ГУМАНІТАРНО УМОВНО-ДОСТРОКОВЕ ЗВІЛЬНЕННЯ (HP) – Гуманітарне умовно-дострокове звільнення дозволяє тимчасово в’їхати до США, якщо у тої людини є термінова гуманітарна причина. HP важко отримати, у Bас буде більше шансів отримати HP, якщо у Bас є близька родина (подружжя/діти/батьки) у США.


Можливо, уряд США зробить таку опцію доступною для українців, як і в 2021 році для афганців. Однак наразі це не варіант імміграції.


Інші міркування: якщо Bи раніше працювали з адвокатом у вашій імміграційній справі або зараз працюєте з адвокатом, будь ласка розміркуйте звернення до них за юридичною консультацією. Ефективніше звернутися до адвоката з попередніми знаннями та доступом до вашої інформації, ніж звернутися до адвоката, який не знає Bас чи вашої попередньої історії. Якщо у вас немає адвоката, розміркуйте звернення до адвоката.

ДОПОМОЖІТЬ УКРАЇНСЬКИМ БІЖЕНЦАМ, ЗВ’ЯЗАВШИСЬ зі своїми представниками, щоб вимагати від Байдена негайно вжити заходів і надати доступ до таких варіантів імміграції, як TPS, DED і HP.

Підтримуйте УКРАЇНУ:

https://www.house.gov/representatives/find-your-representative


Зверніть увагу - це не юридична порада, а загальна інформація. Вам слід звернутися до адвоката за юридичною допомогою.


7 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page